EJL Png Copy New Ejl Logo Copy

KULTŪROS RENGINIAI

24 - asis Vilniaus kino festivalis "Kino pavasaris"

2019-02-18

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Per daugiau nei dvidešimt metų jis tapo šalies kultūrai ypač įtakingu ir labiausiai lankomu renginiu.

2018 m. festivalis sulaukė 116 551 lankytojo, kas yra net 2 300 žiūrovų daugiau nei praėjusiais metais. Šiemet pirmą kartą renginys vienu metu vyko net 11-oje miestų:  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, ir Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Varėnoje.

Festivalis vyks 2019 m. kovo 21 – balandžio 4 d.

Gatvės muzikos diena 2019

2019-02-18

Gatvės muzikos diena (GMD) – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Prie gatvės muzikantų po truputį jungiasi ir kiti gatvės kultūros judėjimai. GMD komandos svajonė: laisvos kūrybos, muzikantų, gatvės kultūros ir visuomenės bendravimo šventė.

Dizaino savaitė 2019

2019-02-11

Paraiškų registracija prasidėjo!

2019 m. gegužės 6 – 12 dienomis vyks jau keturioliktasis festivalis DIZAINO SAVAITĖ, kasmet suburiantis dizaino bendruomenę bei kviečiantis pristatyti naujausius projektus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai. Kaip įprasta, festivalis apims net šešis Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Telšius ir Anykščius.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“

2019-01-28

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ 2019 m. vyks jau dvyliktą kartą. Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai šiais metais bus pristatomi kino teatruose „Pasaka” Vilniuje ir „Romuvoje“ Kaune. Filmų seansus lydės pristatymai ir diskusijos, kuriose bus kalbama apie aktualius lyčių vaidmenų kaitos, (ne)lygybės klausimus, dalijamasi įkvepiančiomis istorijomis. Nuo 2012-ųjų rengiami Metų kino moters apdovanojimai ir šiemet įvertins Lietuvos kinui labiausiai nusipelniusias, ne visada į kamerų objektyvus patenkančias kino industrijoje dirbančias moteris.

Valdovų rūmų pabaigtuvių iškilmė

2018-07-06

2018 m. liepos 6 d., penktadienį, stebint visos Lietuvos žmonėms, atkurtos Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Didžiajame kieme įvyko viso rūmų ansamblio pabaigtuvių iškilmė, kurioje dalyvavo aukščiausi valstybės vadovai, užsienio svečiai.

Atidarymo iškilmių organizatoriai visiems dovanojo įspūdingą reginį: tiesioginę renginio transliaciją per LRT televiziją stebėjusius žiūrovus ir renginio svečius džiugino istorinį ceremonialą primenanti programa, per kurią atidarytos dvi tarptautinės parodos „Saksonijos kurfiurstai – Lietuvos didieji kunigaikščiai: dvaro kultūra ir menas valdant Augustui II ir Augustui III. Paroda iš Dresdeno valstybinių meno rinkinių“ bei „Florencija Renesanso ir Baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“

Prasidėjo nemokamų filmų programa po atviru dangumi

2018-06-29

Nemokamais seansais lankytojai galės mėgautis iki liepos 27 dienos. Filmai bus rodomi dvejose vietose – amfiteatre, prie Kauno pilies ir Panemunės šile, prie Trijų mergelių tilto. Filmų repertuarą ir tikslias lokacijas galima rasti kino centro „Romuva“ internetiniame puslapyje – http://www.kcromuva.lt/repertuaras. Lankytojai galės išvysti ne tik naujausius lietuviškus filmus, bet ir jau klasika tapusius kino kūrinius.

VILNIAUS SVETINGUMAS

2018-05-25

Siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę, skatinti svetingiau aptarnauti vilniečius ir miesto svečius, gerinti miesto įšvaizdą, Vilniaus miesto savivaldybės Užsienio ryšių ir turizmo skyrius 2018 metais nuo gegužės iki rugsėjo 30 dienos organizuoja konkursą Vilniaus svetingumas, kurio metu bus vertinamas ir skatinamas paslaugų įmonių, miesto gyventojų svetingumas.

Konkurso metu renkami svetingiausi sostinėje įsikūrę viešbučiai, būsto nuomos „Airbnb“ bendruomenės nariai, restoranai, kavinės, barai, muziejai, galerijos ar Vilniuje ekskursijas vedantys gidai.

Interneto svetainės lankytojai savo balsą taip pat gali atiduoti už svetingiausius apgyvendinimo ir maitinimo įmonių darbuotojus, svetingiausią lankytiną vietą, svetingiausią vietą kavos puodeliui, metų atradimą bei išrinkti svetingiausią vilnietį.

12-asis festivalis DIZAINO SAVAITĖ!

2018-05-02

Gegužės 1-7 dienomis vyks jau dvyliktasis bei vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje – DIZAINO SAVAITĖ. Festivalio metu lankytojai bus kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio dizaino lauko tendencijomis, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai.

Šiais metais festivalio programa talpina virš 130 unikalių įvykių, kurie telkiasi net šešiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose. Kaip įprasta, festivalio veiklos pasiskirsto trijose pagrindinėse kategorijose: jaunieji šalies dizaineriai savo kūrybą eksponuos miestų centre įsikūrusių kavinių ir parduotuvių vitrinose, specializuoti salonai pakvies į produkcijos ekspozicijas ir naujienų pristatymus. Visos savaitės metu vyks ir įvairūs festivalio dalyvių organizuojami renginiai – parodos, kūrybinės dirbtuvės, paskaitos, filmų peržiūros, aukštųjų mokyklų ir kiti renginiai.

Learning Factory workshop

2018-04-29

Įmonių, aukštųjų mokyklų atstovai kviečiami registruotis į mokymus apie ekodizainą ir žiedinės ekonomikos teikiamą naudą. Mokymuose bus pristatyta unikali metodologija, kuri padės atrasti ir integruoti ekodizaino sprendimus kasdieniame gyvenime

Mokymus ves ekspertai Maxas Marwede (Vokietija) ir Tapani Jokinenas (Suomija).

Būtina išankstinė dalyvių registracija iki gegužės 6 d.: www.bit.ly/learningfactory

Mokymai vyks Vytauto Didžiojo universitete (V. Putvinskio g. 23, Kaunas), gegužės 9 d., 9–17 val.

Mokymai vyks anglų kalba.

Mados Infekcija

2018-04-02

„Mados infekcija“ – didžiausias Baltijos šalyse mados festivalis, kiekvieną pavasarį vykstantis Vilniaus Šiuolaikinio meno centre.

Mados infekcija vyks 2018 metų balandžio 13-14 dienomis.

„Mados infekcija“ visada buvo ir visuomet išliks už originalumą, savitą mąstyseną ir kultūrą, nesustabarėjusį profesionalumą ir meną. Festivalio variklis – idėjos ir fantazija, todėl kaskart vykdami į Šiuolaikinio meno centrą nusiteikite vis naujai patirčiai: „Mados infekcija“ niekada nesikartoja, joje nėra standartų ar klišių. Įspūdinga scenografija ir apšvietimas, iki smulkmenų apgalvotos detalės – per daugelį metų idealų festivalio receptą atradusi profesionalų komanda sukuria visas sąlygas įdomiems ir netikėtiems kolekcijų pristatymams.

2018 M. FESTIVALIS TUO PAT METU VYKS NET 11-OJE LIETUVOS MIESTŲ

2018-02-27

Kovo 15 d. Vilniuje prasidėsiantis didžiausias kino festivalis Lietuvoje „Kino pavasaris“ jau kitą dieną persikels į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Uteną, Gargždus, Anykščius ir Varėną. Šiuose 11-oje šalies miestų festivalis vyks iki kovo 29 d. Bilietų prekybos pradžia – kovo 1-oji. Tą dieną įsigytiems bilietams bus taikoma speciali nuolaida. Plačiau apie bilietų kainas – čia.

Forumas "Kultūra, miestas, regionas"

2017-11-21

Artėja svarbiausias metinis Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos renginys – kultūros forumas – „KULTŪRA, miestas, regionas“. Į Vilniaus rotušėje 2017 m. gruodžio 12 d. vyksiantį forumą kviečiami valstybės ir savivaldos institucijų tarnautojai, kultūros ir kūrybinių industrijų organizacijų vadovai, lyderiai, ekspertai, žiniasklaidos atstovai.

Forumo tikslas yra akcentuoti ekonominę ir socialinę kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus kuriamą vertę miesto ir regiono raidai, skatinti valstybės institucijų ir regioninės politikos atstovų dialogą, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą. „Lietuvoje dar trūksta suvokimo, kad kultūra ir kūrybinės industrijos turi įtakos šalies gerovei, todėl asociacijos organizuojamas forumas yra proga ne tik pasidalinti įžvalgomis, bet ir sutarti, kaip galime įtvirtinti kultūrą kaip strateginį šalies prioritetą“, – sako Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė. Savo įžvalgomis forume pasidalins Prezidentės vyriausioji patarėja Rūta Kačkutė, kino prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, „ERGO Insurance“ Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis, Belgijos, Prancūzijos bei Lenkijos kultūros bei kūrybinių industrijų organizacijų atstovai.

DIZAINO SAVAITĖ 2018 gegužės 7-13

2017-11-07

DIZAINO SAVAITĖ – jau tryliktus metus iš eilės vyksiantis vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje.

2018 m. gegužės 7-13 dienomis net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasiners į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

Pagrindinės dalyvavimo festivalyje formos liks kaip ir iki šiol – jaunieji dizaineriai, o taip pat ir komerciniai prekės ženklai, bus kviečiami pristatyti savo gaminius miesto centre įsikūrusių parduotuvių, kavinių vitrinose arba savo studijose, salonuose. Išliks ir galimybė surengti unikalų renginį, kuris būtų įtraukiamas į festivalio programą.

Tarptautinis Kauno kino festivalis sugrįžta lapkritį

2017-10-31

Po vienerių metų pertraukos į Kauno kultūrinį gyvenimą sugrįžta Tarptautinis Kauno kino festivalis. Jubiliejinis, dešimtasis kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis „Romuvos“ kino salėje, Kauno technologijos universiteto Kultūros ir renginių centre bei kitose erdvėse.

Po vienerių metų pertraukos į Kauno kultūrinį gyvenimą sugrįžta Tarptautinis Kauno kino festivalis. Jubiliejinis, dešimtasis kino festivalis vyks lapkričio 30 – gruodžio 13 dienomis „Romuvos“ kino salėje, Kauno technologijos universiteto Kultūros ir renginių centre bei kitose erdvėse.

ESoDoc mokymų sesijoje Vilniuje – penktadalis lietuvių kino kūrėjų ir atviros paskaitos visiems

2017-10-11

Jau šią savaitę Vilniuje prasideda spalio 15–21 dienomis vyksianti trečioji 2017 m. ESoDoc (European Social Documentary) mokymų sesija, į kurią po specialios atrankos papildomai pakviesti dalyvauti dar trys socialinės dokumentikos kūrėjai ir prodiuseriai iš Lietuvos. Prie kitų 22 ESoDoc dalyvių prisijungs prodiuserė Rasa Miškinytė su projektu „Pavyzdingas elgesys“ (Exemplary Behaviour; rež. Audrius Mickevičius) ir be projektų šioje mokymų sesijoje dalyvausiančios filmų kūrėja Gerda Paliušytė ir prodiuserė Gabrielė Vaičiūnaitė. Jos ne vienintelės lietuvės ESoDoc 2017 – visam trijų mokymų ciklui šių metų pradžioje buvo atrinktos ir juose dalyvauja prodiuserė Živilė Gallego su dar vystomu projektu „Lemtinga atranka“ (A Vital Selection) ir režisierė Virginija Vareikytė su dokumentiniu filmu „Kupiškio projektas“ (Kupiskis Project).

Lenkija – festivalio garbės viešnia

2017-04-29

Gegužės pradžioje vyks iki šiol didžiausias lenkų dizaino pristatymas Lietuvoje. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai bei svečiai festivalio DIZAINO SAVAITĖ 2017 metu galės aplankyti net penkias parodas skirtas įdomiausiems šiuolaikinio lenkų dizaino darbams. Toks nuodugnus pristatymas vyks Lenkijos institutui Vilniuje bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje, pasaulyje veikiančiu Culture.pl vardu, ir Lietuvos dizaino forumu.

12-ojo festivalio DIZAINO SAVAITĖ lenkų programa sudaryta iš penkių didelių parodų, atskleidžiančių lenkų dizainerių potencialą, jų inovatyvius produktus bei sėkmę didžiausiuose pasaulio dizaino renginiuose. Tuo pačiu tai ir bandymas pakeisti nuomonę apie Lenkiją, įprastai Lietuvoje laikomą viena didžiausių baldų ir vidaus apdailos elementų gamintoja, tačiau lyderiaujančią gaminių kiekybės ir prieinamumo prasme, bet ne dizaino kokybe. Iš tikrųjų Lenkijos pasiekimai dizaino srityje yra žymūs. Jauni, gabūs ir kūrybingi lenkų kūrėjai pasaulyje pripažinti ir atpažįstami, savo darbus pristato juos ženklindami „design from Poland“.

Intelektinė nuosavybė: elementarioji higiena kūrėjams - seminarų ciklas 4 Lietuvos miestuose

2017-03-08

„Intelektinės nuosavybės akademija“ kūrybinių ir kultūrinių industrijų atstovus kviečia į seminarus bei konsultacijas keturiuose Lietuvos miestuose

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija, Vilniaus dailės akademija ir verslo teisės advokatų kontora “Tark Grunte Sutkiene” organizuoja keturių seminarų ciklą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose. Jo metu kiekviename mieste vyks po atvirą seminarą intelektinės nuosavybės tema. Seminarai atviri visiems susidomėjusiems, dalyviai raginami diskutuoti bei užduoti jiems aktualius klausimus.

2018 M. FESTIVALIS TUO PAT METU VYKS NET 11-OJE LIETUVOS MIESTŲ

2017-02-27

Kovo 15 d. Vilniuje prasidėsiantis didžiausias kino festivalis Lietuvoje „Kino pavasaris“ jau kitą dieną persikels į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Uteną, Gargždus, Anykščius ir Varėną. Šiuose 11-oje šalies miestų festivalis vyks iki kovo 29 d. Bilietų prekybos pradžia – kovo 1-oji. Tą dieną įsigytiems bilietams bus taikoma speciali nuolaida.

3-oji šiuolaikinio taikomojo meno mugė „CRAFT VILNIUSʼ16“

2016-11-10

Šių metų lapkričio 24–27 d. Vilniaus rotušėje lankytojams duris atvers 3-oji tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft Vilnius ʼ16“. Keturias dienas čia savo darbus pristatys 102 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Turkijos, Izraelio, Rusijos. Keramikai, tekstilininkai, odos ir stiklo dailininkai bei kostiumo ir baldų dizaineriai savo stenduose demonstruos išskirtinės kokybės papuošalų, aprangos aksesuarų bei interjero meninių akcentų kolekcijas. Bendruomeniškumo, susitikimo su menininkais ir profesinių įgūdžių tobulinimo siekiu grindžiama šiemetinės mugės „Craft Vilnius ʼ16“ idėja.

„Baltic Art/mosphere“ kūrybinės dirbtuvės

2016-09-29

Rugsėjo 21 ir 28 dienomis Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija pakvietė vyresniųjų klasių moksleivius diskutuoti apie ekologines problemas remiantis meno ir mokslo įrankiais. Dvi dienas trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse VGTU inžinerijos licėjaus moksleiviai atliko cheminius bandymus ir kūrė komiksus.

Craft Vilnius'16

2016-06-26

Craft VILNIUS kviečia menininkus registruotis!

3-oji tarptautinė taikomojo meno mugė vyks 2016 m. lapkričio 24-27 dienomis Vilniuje, Vilniaus Rotušėje

Greta gamtos formų ir stichijų, sutalpintų porceliano miniatiūrose – rankų darbo metalinė peteliškė. Tradicijų ir mitų įkvėptos plaukų smeigės dalijasi XXa.pr. kalvišką namų interjero kampelį su stiklo ekspromtais. Nesibaigiantys idėjų monologai toje pačioje erdvėje su netikėtų inspiracijų plastika. Už lango – senamiesčio gotika, palangės nusėstos menininkų: trečioji tarptautinė taikomojo meno mugė „Craft VILNIUS“.

Art Vilnius'16

2016-05-20

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘16“ jau septintą kartą vyks „Litexpo“ parodų ir kongresų centre. Didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse šiemet lankytojams siūlo gausią programą.

Mugės svečiai susipažins 60 šiuolaikinio meno galerijų iš Baltarusijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Šiemet specialiu mugės svečiu tapo Lenkija, kuri pristatys 10 įdomiausių šalies meno galerijų ir institucijų, tarp kurių yra MoCak – šiuolaikinio meno muziejus (Krokuva) ir Šiuolaikinio meno centras Laznia (Gdanskas). Ypatingasis mugės partneris „Lewben group“ pristatys meno fondo „Lewben Art Foundation“ valdomą tarptautinių menininkų kolekciją „Formuojant idėjas: skulptūros“.